خط مشی بنیاد فرهنگ سالمندی

خط مشی بنیاد فرهنگ سالمندی، بر لزوم کمک به بهداشت و سلامت جسمی و روانی سالمندان استوار است. این بنیاد تلاش می‌کند تا با حفظ حرمت سالمندان و مراقبین آنها، از نیازمند پروری پرهیز کند و آن‌ها را در ساختن زندگی راحت‌تر و خوشایندتر حمایت کند.

بنیاد فرهنگ سالمندی، یک سازمان غیر انتفاعی و غیردولتی است. این ویژگی بخش جدایی ناپذیر خط مشی بنیاد بوده و خواهد بود و در هیچ شرایطی از هرگونه اقدامی که با این ویژگی مطابقت نداشته باشد، استقبال نخواهد کرد.

البته مخاطبین بنیاد می‌توانند از هر قشر، هر ملیت و با هر مرام سیاسی و مذهبی باشند. اما بنیاد هیچگونه اقدام و یا جهت گیری، علیه گروه خاصی را، نخواهد پذیرفت. هر گونه همیاری مادی یا معنوی نیز با احترام به نیت خیر فرد یا سازمان ارائه دهنده، که با هدفی غیر از کمک به سالمندان و مراقبین و همچنین درجهت اهداف بنیاد باشد، پذیرفته نخواهد شد.

مدیریت و کارکنان بنیاد برای حرکت در مسیر رشد و تعالی، ارائه خدمات ارزشی به افراد و خانواده‌های مورد حمایت، افزایش جذب نیکوکاران و انجام فعالیت‌های بنیاد به صورت موثر، خود را متعهد به حرکت در محور‌های زیر میدانند.

تعهدات مدیریت و کارکنان بنیاد فرهنگ سالمندی

 1. خشنودی و رضای خداوند متعال
 2. جلب رضایت کلیه ذینفعان
 3. ارتقاء دانش فنی و علمی کارکنان، سالمندان و افراد مورد حمایت بنیاد از طریق برگزاری همایش ها، سمینارها و دوره های آموزشی بهداشتی، فرهنگی ، علمی، کاربردی و اجتماعی
 4. ایجاد انگیزش، فرهنگ سازی، آموزش و فراهم نمودن محیط های ایمن و سالم برای مددجویان و مراقبین
 5. شناسایی، ارتباط و تعامل موثر با اشخاص حقیقی و حقوقی تاثیر گذار از جمله خیرین، بنیادها و خیریه های دولتی و غیر دولتی
 6. جلب مشارکت خیرین و جامعه علمی در بهبود وضعیت سلامتی جسم و روانی سالمندان در جامعه
 7. ایجاد فرهنگ مشارکت اقشار مختلف جامعه در امور خیر خواهانهو مرتبط با سالمندی
 8. بهبود مستمر پیوند های ایجاد شده بین خیرین و بنیاد
 9. انجام بهترین و موثرترین اقدامات در زمینه ارائه خدمات به سالمندان
 10. امانت داری، صداقت، تعهد، مدیریت زمان، صبرو بردباری، نظم و انضباط و جلب حمایت نیکوکاران
 11. استقبال از نظرات و پیشنهادات جهت ارتقاء بنیاد
 12. بهبود مداوم عملکرد فرآیندها و تلاش در جهت توسعه و ارتقا کمی و کیفی خدمات بنیاد
 13. شناسایی، احداث و توسعه مراکز کمک رسانی به سالمندان
 14. اصلاح قوانین به نفع سالمندان در جهت زندگی درخور این عزیزان
 15. تهیه دستورالعمل هایی برای استاندارد سازی کلیه امور مرتبط با سالمندی بصورت عام. مثل انجام موارد بهداشتی و پزشکی در سنین مختلف (انجام آزمایش های لازم در زمانهای مختلف عمر)
 16. توسعه توجه به وضعیت جسمی و روانی سالمندان در کلیه طرح های شهری
 17. اتخاذ روشها و راهکارهای مدیریت مالی به منظور بهبود مدیریت بنیاد
 18. ایجاد کانال های ارتباطی جهت ارائه برخی خدمات به سالمندان و مراقبین آنها به صورت غیر حضوری

ما تعهد می کنیم

مدیریت بنیاد تعهد می نماید عملکرد کیفی، اهداف، برنامه ها و کلیه مستندات و الزامات استاندارد فوق را به طور مستمر از نظر تناسب، کفایت و اثربخشی مورد بازنگری قرار داده و آن را به اطلاع تمام کارکنان و سایر طرف های ذینفع برساند.

 

 

شاید برای شما مفید باشد :

اساسنامه بنیاد

پروانه فعالیت بنیاد

فعالیت های داوطلبانه

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

چگونه یکی از همراهان بنیاد فرهنگ سالمندی برای کمک باشم؟

از هر چهار نفر در جهان یک نفر در مقطعی از زندگی با سلامت روان دست و پنجه نرم می کند. با همه گیر شدن ویروس کرونا و اقتصاد نابسامان در تمامی کشورها، اکنون بسیاری از سالمندان دچار بحران شده اند. بیش از هر زمان دیگر ، مردم و بخصوص سالمندان به مکانی قابل اعتماد نیاز دارند تا برای راهنمایی و امید گرفتن به آن مراجعه کنند. نه تنها در زمان بیماری کرونا بلکه بصورت کلی این ماموریت ما در بنیاد فرهنگ سالمندی است.

در وب سایت بنیاد فرهنگ سالمندی سعی بر این است تا هرکسی بتواند در صورت نیاز اطلاعات لازم و مطمئن را دریافت کند. مهم نیست افراد چه دین و مذهبی دارند ، در کجا زندگی می کنند و یا استطاعت مالی دارند. ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد و غیرانتفاعی که وابستگی به هیچ شخص، شرکت، سازمان یا ارگانی ندارد ، به کمک شما نیاز داریم. اگر قبلاً با ما مشارکت کرده اید ، ما سپاسگزار شما هستیم و لطفا این مشارکت را ادامه دهید. اگر این کار را نکرده اید ، لطفاً به ما کمک کنید تا بتوانیم هر روز بهتر از روزهای قبل قدم بردایم.